O mnie

Co ja tutaj robię? Takie pytanie padało ongiś w pewnej popularnej piosence. Teraz na to pytanie muszę odpowiedzieć ja 🙂
Odkąd pamiętam zawsze w jakiś sposób interesowałem się muzyką. Dorastałem w czasach kaset i monofonicznych najczęściej magnetofonów, czasem szpulowych. To były nośniki, z których muzyka do mnie docierała w pierwszych latach. Jakość była oczywiście bardzo słaba w porównaniu do dzisiejszych źródeł, ale wtedy nikomu to nie przeszkadzało, taka była nasza rzeczywistość.
Pasją muzyczną zaraził mnie, chyba trochę nieświadomie, mój ojciec. Dzięki temu, że on słuchał muzyki, słuchałem jej i ja. Z czasem zacząłem słuchać jej więcej i więcej i tak to się potoczyło.
Później nastąpił etap płyt CD oraz kopiowania ich na kasety, w końcu zawładnął mną streaming.

Skąd jednak słuchawki w nazwie bloga? Odpowiedź jest prosta. Wymusiło to życie. Zawsze lubiłem słuchać muzyki dość głośno, a kiedy pojawiły się dzieci, to było już praktycznie niemożliwe. Pomyślałem więc – może słuchawki? Zaczęło się od tanich chińskich modeli, których mamy obecnie zalew i które, trzeba przyznać, biorąc pod uwagę niską cenę grają zaskakująco dobrze. Miało się na nich skończyć. Niestety, wciągnęło mnie, a słuchanie stało się silniejszym nałogiem niż się kiedykolwiek spodziewałem. Pojawiały się coraz droższe modele, a przełomowym okazały się pierwsze Andromedy od Campfire Audio. Nie było już odwrotu. Równolegle rodził się tor stacjonarny ciągle zmieniając skład, który w ostatnim czasie jest już prawie niezmienny.

Ponieważ poszukując słuchawkowego absolutu przesłuchałem sporo sprzętu i wyciągnąłem jakieś wnioski, zrodził się pomysł na stworzenie tego bloga. Nie jest to tak bardzo prawdopodobne, ale zawsze istnieje jakaś szansa, że komuś przyda się to co tu piszę 😉 Mój blog ma charakter amatorski, nie mam wykształcenia muzycznego ani technicznego bezpośrednio związanego z jego tematem. Jako amatorski i subiektywny powinien też być odbierany. Oczywiście staram się pisać możliwie obiektywnie, ale z powyższych przyczyn nie będzie to w pełni możliwe. Zapraszam zatem 🙂

Tomasz

Blogger? 😉

Blogger – amator, pasjonat muzyki i sprzętu umożliwiającego jej odtwarzanie.

Tomasz Mirowski

Moje ulubione
Potencjalny sponsoring 😉
Inne